Türk Ocakları

GÖK TANRICI KİNE TÜRK OCAĞINDA KONFERANS VERDİ

Gök Tanrıcı Bilge Kam Akay Kine Türk Ocağında konferans verdi.

1 Aralık 2017 Saat: 11:14
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 224 kez okunmuştur

Gök Tanrıcı Kine Türk Ocağında konferans verdi, Gök Tanrıcı Bilge Kam Akay Kine Türk Ocağında konferans verdi, Türk Ocakları, Gök Tanrıcı, Bilge, Kam Akay Kine, Kocaeli Haber, Kocaeli Son Dakika, http
GÖK TANRICI KİNE TÜRK OCAĞINDA KONFERANS VERDİ

Gök Tanrıcı Kine Türk Ocağında konferans verdi.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Ocakbaşı Sohbet ’inin bu hafta ilgi çekici bir konuğu vardı.
Alanında önemli isimleri şehrimizde misafir eden Türk Ocaklarını bu haftaki konuğu, dünyadaki pek çok Türkçünün tanıdığı bilge kam Akay Kine oldu.
Altay dağlarının rüzgârlarını İzmit’te hissetmemize vesile olan Akay Kine, ocak üyeleri ve üniversiteli gençlere Gök Tanrıcılık felsefesinin esaslarını anlatarak her zaman duyulan, merak edilen fakat hakkında pek de bir bilgi sahibi olmadığımız şamanlık hakkında merak edilen her şeye açıklık getirdi.


Şube başkanı Yücel Alpay Demir’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Kmkb başkanı Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kartepe Gazetesi sahibi Cem Şakoğlu, Ocak üyeleri ve çok sayıda üniversiteli genç katıldı. Tüm Türk yurtlarını gezerek söyleşiler ve konferanslar düzenleyen Akay Kine, amacının tebliğ olmadığını Gök Tanrıcılığın Türklerin birleşme giderken kökleriyle bağlantı kurmasında ve geçmişi bir nebze olsun hatırlamasında bir araç olduğunu bir din olmadığını vurguladı.
Kine sözlerine şu şekilde devam etti:
Biz Türkler; Tanrı kut Mete’nin, İlteriş’in, Bumin Kağanın, Atilla’nın çocuklarıyız.. Yine o kutlu ataların torunlarından biri olan Yüce Atatürk’tür, bize onların torunları olduğumuzu milli bilinçi tekrar dirilterek hatırlattı: onun söylediği gibi “muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur”.
Türk dünyasının önündeki tek problemin dış güçler olmadığını, Türk toplumları arasındaki kopukluğun, birbirlerine karşı yabancılaşmanın ve boyculuğun aşılması gerektiğini vurguladı.
“Türk Ulusu dış tehlikelere karşı her zaman tetikte bir bozkurt oldu. Onu ayakta tutan mevzuda bundan ibaretti, lakin problem Türk’ün Türk’e karşı da Bozkurt olmasıyla başladı. Aşmamız gereken problem, Türk’ün Türk topraklarında Türk olduğu için problem yaşamasıdır.”

Türkler göçebe olduğu için etken yani erkek kültürdür, Araplar Çinliler Avrupalılar Ruslar yerleşik topluluklar olduğu için edilgen yani dişi topluluklardır, Türkler onlara kültür ve medeniyet götürürdü onları besler etkenlikten ve edilgenlikten büyük medeniyetler çıkardı, Türkler yerleşik hayata geçip Araplaştıkça Batılılaştıkça dünyanın düzeni enerji akışı ve doğurganlığı bozuldu dedi.


Gençlerin özel ilgisiyle karşılanan Akay Kine, Türkiye ve diğer Türk ülkelerine gittiği zaman gösterilen ilgiden çok memnun ve mutlu olduğunu belirtti.
Kine “Türk ulusu birleştiği takdirde dünyanın her yerinde başköşeyi alacak. Gök Tanrı’nın bağlıları olarak tekrar dünyayı yönetecek, adalet, huzur ve eşitlik getirecek dedi." diyerek Turan ülküsünün altını çizdi.


Anadolu Türker’inin Asya dan göç ettikten sonra kaybettiği değerlerden sitem ederek “ Çin, Rusya ve Bütün Batı toplumu alıcıdır, çevrelerindekileri ve içlerindeki kendilerinden olmayan kültürleri, farklılıklar sömürerek ve benimseyerek yaşamlarına devam ederler lakin bu süreç onları kimliklerinden uzaklaştırır. Fakat Türkler üretken ve kendi içinde gelişen bir toplumdur. Bizi ayakta tutan ve kırılgan olmayan güçlü kılan olgu buydu, Anadolu Türkleri ise bu alıcı toplumlara benzemeye başladı. Bu noktada yapılması gereken şey Türklerin tekrar kendilerine benzemesidir. Eğer bu öze dönüş hareket Türkiye’de başlarsa diğer Türkler de onları takip edecektir. Türkiye Türkeri’nin bunu yapmaya kudreti de imkânı da vardır dedi.

 
  
  
  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Son Dakika, Kocaeli Haber, gazete, haber, gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız