Türk Ocakları

MUSUL VE KERKÜK İÇİN PİDE, ZEYTİN VE SU İLE İFTAR YAPTILAR

Türk Ocakları, İzmit Sabri Yalım Parkı'nda yer sofrası kurdu. Ramazan ayını zor şartlar altında geçirenleri anlamak için yapılan iftarda, sofrada pide, zeytin ve su yer aldı

7 Haziran 2017 Saat: 23:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 461 kez okunmuştur

Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar, programına Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir, BAYŞAD Başkanı Hafız Osman Saraç, Kamu-Sen Kocaeli İl başkanı Yaşar Şanlı
MUSUL VE KERKÜK İÇİN PİDE, ZEYTİN VE SU İLE İFTAR YAPTILAR

KOCAELİ - İZMİT 'te, Türk Ocakları Kocaeli şubesi ve BAYŞAD tarafından Musul Kerkük için zeytin, pide ve su ile iftar açıldı
Türk Ocakları, İzmit Sabri Yalım Parkı'nda yer sofrası kurdu. Ramazan ayını zor şartlar altında geçirenleri anlamak için yapılan iftarda, sofrada pide, zeytin ve su yer aldı.
Musul Kerkük için zeytin, pide ve su ile İftar programına Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir, BAYŞAD Başkanı Hafız Osman Saraç, Kamu-Sen Kocaeli İl başkanı Yaşar Şanlı, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, YESEVİ Ocağı başkanı Eren Elmalı, BBP eski il başkanı Nihat Yıldız BAYŞAD üyeleri ve Türk Ocaklı gençler katıldı.
FAYDALI İŞLER DÜŞÜNEN ÖRNEK OLAN OCAK VE DERNEKLERİZ
Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı; bedenin olduğu gibi ruhun‘ da terbiye edilmesi gereken manevi bir aydır. Ramazan ayı; Sahur ile iftar arasında aç kaldığımız bayramı dört göz ile beklediğimiz günlerden ibaret değildir diyen Yücel Alpay Demir Açın halinden sadece aç kaldığımız süre zarfında anlamak yetmez, yoksul olanın zorda olanın hali ile dertlenmek de yine bizlere düşer. Türk Ocaklılar ve Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği olarak Ülkemiz ve Milletimiz için faydalı işler düşünen toplumuna örnek olmayı hedefleyen mütefekkirlerinin Ocakları ve dernekleriyiz.
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E, SİLAH ARKADAŞLARINA RAHMET OLSUN DİYORUZ
Bu günlere aracı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına rahmet olsun diyoruz. Çünkü onların bizlere armağan ettiği özgür vatanda biz ibadetlerimizi parklarda bile özgürce yapıyoruz. Bugün Suriye'nin, Irak'ın her şeyleri var ama onların bir Atatürk'ü yoktu. Allah onlara da nasip etsin. Biz burada zorda olanlara dua ettiğimiz gibi, bu günlere gelmemizde 5 bin yıllık Türk Devleti'nde emeği olan, dün güneydoğuda şehit olmuşundan, İzmir'de Hasan Tahsin'e varıncaya kadar, bu millet için endişelenen, düşünen, canını veren, sadece bu silah kılıçla olmaz, diliyle kalemiyle mücadele eden bütün geçmişlerimize rahmet okuyoruz. Hepimizin oruçları kabul olsun" dedi.
MECBUR OLMADAN GÖNÜL RIZASI İLE İFTAR AÇTIK
Ramazan ayında yapılması gereken maddi manevi ve insani görevlerimizi yaptıktan sonra, bu mübarek ramazan ayını zor şartlarda geçiren soydaş ve dindaşlarımızı unutmadığımızı göstermek, onları dualar ile yâd etmek ve mecbur olmadan gönül rızası ile onlarla benzer şartlarda iftarımızı açmak istedik. Biliyoruz ki! Kelbecer’de Musul da, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da, Karabağ’da yaşayan soydaş ve dindaşlarımız bizler gibi mükellef sofralarda oruçlarını açamıyorlar, bizler de bunu bilerek kendimizin onların yerinde olabileceğini düşünerek, her yıl bu mübarek ayın bir gününde manevi iftar sofralarında açıyoruz.
ALLAH TÜRK TOPRAKLARININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ TEZ NASİP ETSİN
Dışardan izleyenler için soframızdakiler az gibi gözükebilir, yokluğun ne demek olduğunu bilenler için bu nimetler fazla bile sayılır. Biliyoruz ki en büyük açlık özgürlüğe duyulan açlıktır, buradan soydaşlarımıza dua ediyoruz. Yüce Allah inşallah işgal altındaki Türk Topraklarının özgürlüğünü tez zamanda nasip etsin.
IRAK VE SURİYE TÜRKLERİNE TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE DUA EDİYORUZ
Bu yıl oruçlarımızı Musul ve Kerkük’te her türlü fitneye ve düşmana rağmen topraklarını terk etmeyen, dillerinden kimliklerinden ve bayraklarından vazgeçmeyen, başkasına sığınmayan Irak ve Suriye Türklerine Türkmen kardeşlerimize dua ederek açıyoruz. Ey Erşad Salih’i! Ey Musul ve Kerkük Türkleri! Allah sizlerden razı olsun, Allah sizleri kimsenin umuduna bırakmasın, her türlü fitne ve düşman ile mücadele gücü versin, ramazan ayınız mübarek olsun dedi.
Kuran-ı Kerim okunduktan sonra okunan ezan ile hep birlikte iftar açıldı

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
  • Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar
Musul ve Kerkük için Pide, Zeytin ve Su ile İftar yaptılar

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Son Dakika, Kocaeli Haber, gazete, haber, gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız