Türk Ocakları

TÜRK OCAKLARI'NDAN İKİ GÜNDE BİR KONFERANS

Geçtiğimiz gün Altaylardan gelen Gök Tengri'ci bilge Akai Kine 'yi misafir eden Türk Ocakları Kocaeli şubesi dün akşam da yerel bir yazarı ağırladı.

3 Aralık 2017 Saat: 13:27
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 287 kez okunmuştur

Türk Ocaklarından İki günde bir konferans, Enver Paşa dahi kumandan, Ateş dava adamı Enver Paşayı anlattı, Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir, eğitimci ve yazar Emre Ateş, Kocaeli
TÜRK OCAKLARI'NDAN İKİ GÜNDE BİR KONFERANS

Türk Ocakları'ndan İki günde bir konferans

Geçtiğimiz gün Altaylardan gelen Gök Tengri'ci bilge Akai Kine 'yi misafir eden Türk Ocakları Kocaeli şubesi dün akşam da yerel bir yazarı ağırladı.
Ev sahipliğini Türk Ocakları Kocaeli şubesi başkanı Yücel Alpay Demir 'in yaptığı konferansa Kocaeli Millî kuruluşlar birliği başkanı Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Karabağ Azatlık teşkilatı başkanı Cafer Dal ve öğrenciler katıldı.

ATEŞ DAVA ADAMI ENVER PAŞAYI ANLATTI

Karamürsel Yesevi Düşünce Derneği Başkanı, eğitimci ve yazar Emre ATEŞ en son yayınlanan Enver Ata isimli kitabında yer verdiği Enver Paşanın bilinmeyen, az bilinen ya da yanlış bilinen hayatını özellikle Sarıkamış ekseninde Türk Ocağı mensupları ile paylaştı.
Emre Ateş; Biyografik bir anlatım yerine Enver Paşa’nın yaşattığı ve uğruna mücadele ettiği ideallerinin anlatılmasına ve bu ideallerinin silinmesi için ortaya atılan ithamlara cevaplarını sıraladı. Emre Ateş; gerek kitabı ve gerekse konuşması için amacını "yazılmayanı yazmak, en iyisi olmak gayesi ile değil; Türk tarihinin şüphesiz en büyük şahsiyetlerinden biri olan Enver Paşa’nın aziz hatırası önünde tarihsel bir sorumluluğun yerine getirilmesi çabası içindeyim." Sözleri ile tanımladı.

ENVER PAŞA DAHİ KUMANDAN

Enver Paşanın gerçekçi ve dahi bir kumandan olduğunu belirten Ateş, "Onlar büyük dava adamları idiler. Enver Paşa için sarf edilen " ama " lı cümlelerin başı samimiyetsiz, sonrası ise lüzumsuzdur, hatta Özellikle sen hayal et diye başlayan cümleler ise aziz şehitlerimizin kemiklerini sıralamaktadır. Türk milleti inancı için şehit olur, Enver Paşa büyük bir iman ile ve mantıklı planları rakiplerinin bile takdirini almış büyük bir devlet adamıdır, kesinlikle hayalci değildir.
Ulu Önder Atatürk her alanda zekâsını ve üstünlüğünü tüm dünyaya kanıtladığı için onu savunmaya bilinmeyen yönlerini anlatmaya gerek yoktur. Lakin Edirne fatihi kudretli ve vatanperver Türk komutanı Enver Paşanın daha iyi anlatılmaya ve anlaşılmaya ihtiyacı vardır;
Bu kutlu davanın kutlu temsilcilerinin emanetlerine sahip çıkan okuyan sorgulayan ve çok yönlü araştıran bir gençliğin her daim var olmasını Cenab-u Hakk’tan niyaz ediyorum." Diyerek sözlerini tamamladı.
  
 
 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Son Dakika, Kocaeli Haber, gazete, haber, gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız