Sağlık

Aile Hekimliği Komisyonu Olağan Toplantısını Yaptı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu olağan toplantısını sendika binasında gerçekleştirdi. Dokuz Madde Görüşüldü.

2 Aralık 2018 Saat: 23:45
Aile Hekimliği Komisyonu Olağan Toplantısını Yaptı, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu,
Aile Hekimliği Komisyonu Olağan Toplantısını Yaptı.

Aile Hekimliği Komisyonu Olağan Toplantısını Yaptı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu olağan toplantısını sendika binasında gerçekleştirdi. Dokuz Madde Görüşüldü.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Aile Hekimliği Komisyonu Komisyon Başkanı Recep Pehlivan Başkanlığında sendika binasında gerçekleştirdi. Toplantıya Aile Hekimi Komisyon üyesi Aile Hekimi Funda Düven, Aile Sağlığı Elemanı Hacer Gündüz ve Aile Sağlığı Elemanı Derya Çalışkan katıldı. Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Kamu Sen İl Kocaeli Temsilcisi Ömer Çeker’de Aile Hekimleri komisyon toplantısında hazır bulundu. Komisyon üyelerinin belirlemiş olduğu günden çerçevesinde yapılan toplantıda  (9) dokuz madde görüşüldü. Görüşülen konular öncelik sırasına göre sıraya konularak çalışma yapılması ve yapılan çalışmanın neticesi kamuoyu ve konunun tarafları ile paylaşılarak ilgililerin bilgilendirilmesi kararlaştırıldı.

Pehlivan; Sorunların Kaynağı ve Çözümü Görüşüldü.

Toplantı sonunda Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivan konuşmada; Toplantıda Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanlarının çalışma hayatında yaşamış oldukları sorunların kaynağı ve çözümü görüşüldü çalışanlar ve halkımız adına faydalı bir toplantı oldu. Zaman ayırarak toplantıya iştirak eden Aile Hekimi Komisyon üyelerimize teşekkür ederim. Dedi.

ASM Çalışanlarının Mağduriyetleri Günden Güne Artmaktadır.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker; Periferde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlık Elemanlarının sendikamıza iletmiş oldukları sorunlar Komisyon üyelerinin tespit edikleri günden çerçevesinde toplandı. Toplantıda Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) Sağlık çalışanlarının sorunlarının ve iş yükünün arttığına şahit oldum. Diyen Çeker; Sistemden ve idarelerden kaynaklanan ciddi sorunlar olduğunu gelen şikâyetlerden anlaşılmaktadır. ASM Çalışanlarının mağduriyetleri günden güne artmaktadır. Dedi.

ASM’lerin Kiraları Enflasyonun Çok Üzerinde Artırılmıştır.

Şube Başkanı Çeker; Örneğin: Vatandaşımıza hizmet verilen ASM’lerin kiraları enflasyonun çok üzerinde artırılmıştır. ASM içerisinde boş bölgelere çalışanın rızası olmadan usulsüz geçici görevlendirilmeleri, boş bölgelerde baktıkları hasta başı verilen ücretin tamamının verilmeyerek cüzi bir miktarın verilerek mağdur edilmeleri v.s gibi ciddi sorunları var. Bu sorunların tespiti ve giderilmesi için Aile Hekimliği Komisyonumuz yapmış olduğu çalışma önemlidir. Diyen Çeker; Komisyon üyelerimiz çalışmalara katkı sundukları ve vakit ayırdıkları için teşekkür ederim. Yapılan çalışmaları ilerleyen süreçte kamuoyu ve sağlık çalışanları ile paylaşacağız. Dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑