Siyaset

İYİ Parti'den Şok İstifa

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla İYİ Parti İl Yönetimi’nden istifa eden Turgay Seyis, siyaset gündeminde şok etkisi yarattı.

5 Kasım 2018 Saat: 17:43
İYİ Partiden Şok İstifa, iyi parti haberleri, iyi parti sondakika, Kocaeli sondakika,
İYİ Parti'den Şok İstifa

İYİ Parti'den Şok İstifa

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla İYİ Parti İl Yönetimi’nden istifa eden Turgay Seyis, siyaset gündeminde şok etkisi yarattı.
İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın listesinde yer alan İl yöneticisi Turgay Seyis, hem yönetim Kurulu’ndan hem de parti üyeliğinden de istifa etti. Seyis’in sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda ise, “Bir ulus-devlete mensup her yurttaşın; şüphesiz düşünce sisteminin; temelinde vatanını savunmak, zirvesinde ise milletini ileriye, çağdaş dünyaya ulaştırmak için elinden gelen tüm çabayı sarf etmek olmalıdır. Siyasal partilerde, temelinden zirvesine bu mücadeleye alan oluşturmaya çalışan, fikir ve edim odağı araçlardır. Maalesef bugün Türkiye’mizde koşullar gereği tüm platformlarda temel bir mücadele “vatanını savunmak” bize düşen vazife olmuştur. Şikâyet şekavettir. Bahtımıza yazılanı yaşayacağız. Son bir yılda bu mücadeleyi kurucu İlçe yöneticisi olarak başlayıp İl yöneticisi olarak devam etmek sureti ile ‘her saniyesinde mücadelenin içerisinde olarak’ İYİ Parti çatısı altında sürdürdük.
İyi Parti artık 1 yaşındadır. Kıymetlimiz olmuş, ona göre muamele görmüştür. Geçen 1 yılda elimizden gelen her şeyi yapmış, ardımıza saklamamışızdır. Parti içi ve parti dışı, İzmitliler görmüş şahit olmuştur. Tek şahitte bu şehir değildir. Lakin ayrılık zamanı malum sebeplerden dolayı gelmiştir. Geliş ve gidişteki tavrı biliriz ki buna uygun olarak mesele kapanmış, İYİ Parti ile olan münasebetimiz bitmiştir. Soracak, sorulacak, konuşulacak hiçbir şeyin manası olmadığı gibi geçerliliği de yoktur. Meral Akşener, o büyük vatanperverliği ile gönlümüzdeki yerini koruyacaktır. Hakkımız var ise ona helal olsun, onun biz de mutlak hakkı vardır, kendisi de helal etsin” İfadelerine yer verdi.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑