Türk Ocakları

AYKIRI İMAM GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Aykırı İmam Adnan Zeki Gönülleri Fethetti

11 Aralık 2017 Saat: 11:40
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 238 kez okunmuştur

Aykırı imam, Adnan Zeki Bıyık, Adnan Zeki Gönülleri Fethetti, Yücel Alpay Demir, Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, Kocaeli haber, Kocaeli son dakika, http://kocaelisondakika.com ,
AYKIRI İMAM GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Aykırı İmam Adnan Zeki Gönülleri Fethetti

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen programın bu haftaki konuğu, kamuoyunda aykırı müftü olarak tanınan sesi ve sosyal yönü ile sevilen Kırklareli müftüsü Adnan Zeki Bıyık oldu.
Esprili kişiliği ve öğretici yönü ile ocak gençlerinin ve dinleyicilerin beğenisini kazanan Adnan Zeki Bıyık İslâm âleminin bu gün düştüğü durumu nedenlerini ve Kur’an aklıyla Peygamber ahlakıyla verdiği örnekler ile çözüm önerilerini anlattı.


HURAFELER VE UYDURMALAR BAZILARININ İŞİNE GELİYOR!
Sorunun; dünyalık derdine düşen Müslümanların dini kendi yaşantılarına uydurma çabalarına, hurafeler katarak uydurmaya çabaladıkça İslâm Peygamberinin öğrettiklerinden ve sünnetinden uzaklaşmalarına, Kur-an ahlakından uzaklaştıkça Kuran-ı Kerimin emirlerine aykırı yaşamalarına ve itikatlarının bozulmasına neden olduğuna değindi.


BENİM SÖZLERİM ASLA AYKIRI DEĞİL!
Yüce Allah adaleti hoşgörüyü tahammülü iyiliği emrediyor, işi ehline verin ehliyete liyakate göre görevlendirin, söyleyene göre değil söylenene ve yapılana göre karar verin diye buyuruyor. Ben bunları hem söylüyor hem de yaşantımda uyguluyorum asla aykırı değilim bunu sadece latife olarak kabul ediyorum asıl Allah'ın sözünü söylemeyenler, Allah'ın sözüne aykırı yaşayanlar, rızkının azalacağı endişesiyle Dosdoğru yaşamayanlar aykırıdır! Dedi.


AYETLER İLE ÖRNEKLER VERDİ!
Ülkemizin ve bütün İslam âleminin kurtuluşunun sahip olduğumuz mal mülk mevki makam ve yetkilerin geçici olduğunu hesabının sorulacağını sınavda olduğumuzu anlamamız ile mümkün olacağına atıflarda bulunarak ayetler ve hadisler ile örnekler verdi.
Herkes ölümün var olduğunu biliyor ama kendisinin öleceği aklına gelmiyor, herkes malın, mülkün ve yetkinin sınav olduğunu biliyor ama kendisinin üzerindeki kul haklarından, yaptığı nefsi davranışlarından sorumlu tutulacağını düşünmüyor, maalesef pek çok insan hakkın hakikatin değil gücün ve güçlünün yanında saf tutmayı tercih ediyor dedi.
Şube başkanı Yücel Alpay Demir 'in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Ardahanlılar derneği başkanı Seyfidar Çoban, Kocaeli Milli Kuruluşlar birliği başkanı Eren Elmalı, Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kamu- Sen Başkanı Yaşar Şanlı, Türk Diyanet Vakıf Sen Başkanı Numan Uysal, ocak üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.
Programın sonunda dinleyicilere Türk Sanat Musikisi eserleri okuyan Adnan Zeki Bıyık'a günün anısına Türk Ocağı logosu işlenmiş bozkurt plaketi hediye edildi.
 
 

İLGİLİ HABERLER

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Son Dakika, Kocaeli Haber, gazete, haber, gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız