Türk Ocakları

TÜRK OCAKLARINDA COŞKULU 23 NİSAN KUTLAMASI

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir 23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramını ve Türk ve İslam milletinin Miraç Kandilini kutladı.

23 Nisan 2017 Saat: 14:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 623 kez okunmuştur

Türk Ocaklarında Coşkulu 23 Nisan Kutlaması, 23 Nisan, Türk Ocakları, Yücel Alpay Demir, Türk ve İslam milleti, Miraç kandili, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milliyetçileri, Yusuf Emir, Türk Bayrakl
TÜRK OCAKLARINDA COŞKULU 23 NİSAN KUTLAMASI

Türk Ocaklarında Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir 23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramını ve Türk ve İslam milletinin Miraç Kandilini kutladı.

ALPAY DEMİR MİRAÇ KANDİLİNİ DE KUTLADI

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir "bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramımız vesilesi ile bayramın sahibi çocuklar ile ocağımızda ağırladık. Bu vesile ile bütün Türk ulusunun Miraç kandilini kutlarım, Bu soylu evlatlar geleceğin üstün vasıflı Türk Milliyetçileri olacak, varlıklarında anne babaları gibi Türk varlığına armağan olacak" bayramınız ve Miraç kandilimiz kutlu olsun dedi.


GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN ETTİ
"Bu gün sadece çocuk bayramı değildir" diyen Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay DEMİR, "bu gün ulusumuzun egemenliğini dünyaya kanıtladığı gündür. Bu günü bayram olarak kutlasınlar diye Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Ulusunun geleceği ve teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir" diyerek bu günün ne kadar önemli olduğunu vurguladı.


YUSUF EMİR “ DAHA ÇOK ÇALIŞILMASI İÇİN EMİR VERDİ”
"Çocuklarımızın hafızalarında Türk Ocakları ile ilgili hoş bir anı bulundurmak için bu gün Ocağımızı onlara açtık yetkimizi de devrettik" diyen Demir, Ocak Başkanlığı görevini Yusuf Emir' e devretti. Yusuf Emir başkan olarak yaptığı kısa konuşma ile şu mesajı verdi “23 Nisan’da Ocak Başkanlığı koltuğuna oturan Yusuf Emir Türk Ocakları ülkemizin kuruluşunun temelini oluşturan 105 yaşında ocaktır, Kuva-i milliye ruhudur, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Türk ocaklarına çok önem vermiştir. Bunun için Ocak yöneticileri daha çok çalışmalı, okuyan gençlere daha fazla hizmet edilmelidir, Kocaeli Türk ocağı başkanı ve yönetiminin biraz az çalıştığını düşünüyorum, Atatürk bu ülkeyi biz çocuklara emanet etti. Bende Ocak başkanı ve yöneticilerine Daha çok çalışmaları için emir veriyorum ve çalışmalarını biz çocuklar olarak dikkatle takip edeceğimizin bilmelerini istiyorum” dedi.


ÇOCUKLAR KATILIMCILAR İLE BİRLİKTE ANDIMIZI OKUDU
Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinliğe BBP il başkanı Serhat Duyar ve Ocak üyeleri çocukları ile beraber katılım gösterdi. Çocuklara Türk Bayrakları, çikolata ve hediyeler ikram edildi, katılan tüm çocukların şiir okuduğu etkinlik hep bir ağızdan okunan Andımız ile devam etti.


DEMİR ÇOCUKLARIMIZLA OLMAKTAN MUTLUYUZ
Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza bu kutlu bayramı armağan ederek çocuklara verilmesi gereken değeri göstermiştir, Bizler de bu kutlu günde ülkemizin geleceği olan çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluyuz” dedi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Son Dakika, Kocaeli Haber, gazete, haber, gazeteleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız