Güncel

Engelleri kaldırarak mutlu bir Gölcük oluşturacağız

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret edip, ilçemizde engelleri aşan bireylerle bir araya geldiler.

14 Mayıs 2019 Saat: 11:21
Engelleri kaldırarak mutlu bir Gölcük oluşturacağız
Engelleri kaldırarak mutlu bir Gölcük oluşturacağız
ikonx akyarlar Haber içi resim manşet altı

Engelleri kaldırarak mutlu bir Gölcük oluşturacağız

Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret edip, ilçemizde engelleri aşan bireylerle bir araya geldiler. Başkan Sezer ziyarette yaptığı konuşmada, “Önünüzdeki engelleri kaldırarak daha mutlu ve engelsiz bir Gölcük oluşturacağız” mesajı verdi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, geçmiş dönemlerde Gölcük Belediyesi tarafından engellilerin sorunlarını çözmek, sosyal bireyler olmasını sağlamak amacıyla hizmete açılan Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret edip, ilçemizde engelleri aşan bireylerle bir araya geldiler. Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi Sorumlusu Dinçer Koç, Gölcük Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Bat ve dernek üyeleri Kaymakam Irmak ve Başkan Sezer’i karşılarken, ziyaret oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Tek tek tüm engellileri selamlayan Kaymakam Irmak ve Başkan Sezer, onlarla yakından ilgilendi ve hal, hatırlarını sorup, sohbet etti.

“BAYRAĞI DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ”

Sonrasında Başkan Sezer bir konuşma yaptı ve şunları söyledi: “Engellilerin sorun ve taleplerine dikkat çekmek amacıyla ayrılmış bir hafta. Bizim için baktığımızda ise yılın 365 günü engellilere önen veren, engelsiz bir Gölcük oluşturmak için gayret sarfeden, örnek çalışmalar yapan bir belediyeyiz. Sizlerle eskiye dayanan bir dostluğumuz, arkadaşlığımız var. Daha önce sizlerin ne şekilde yanınızda olduysam, Gölcük Belediye Başkanıyken de, “Engelsiz Gölcük” oluşturma bayrağını devralarak daha ileriye taşımak için gayret sarf edeceğimizi, sadece bir haftaya mahsus olarak değil, günün her saati, yılın 365 günü yanınızda olacağımızı söylemek istiyorum. Sorunların neler olduğunu biliyoruz, sorunları bilmenin de kendi içinde yetmediğini, çözümlerin getirilmesi gerektiğinin farkındayız. Önünüzdeki engelleri kaldırarak daha mutlu bir Gölcük oluşturacağımızı belirterek, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyor, Ramazan ayını tebrik ederek sözlerimi noktalıyorum” dedi.

KAYMAKAM IRMAK’TAN GÖLCÜK’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Sezer’in konuşması sonrasında bir konuşma yapan Kaymakam Irmak ise, “Öncelikle Gölcük’te olmaktan sizleri tanımaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Geldiğim günden beri çok sıcak bir ortamda kendimi buldum. Samimiyetle söylüyorum, insanıyla, toprağıyla, her türlü insanıyla içten, samimi bir yere geldim. Bende Başkanımızın bahsettiği gibi aynı duyguları sizlere karşı besliyorum. Şunu görmek lazım, bizler farklı gözüküyoruz ama bizlerde bir engelli adayıyız aslında. Bugün buradayız ama nasıl bir fiziki ortamda olacağımızı Allah bilir. Sizleri bu duygularla düşünüyoruz, sizleri kabul ediyoruz. Ramazan’ı şerifiniz mübarek olsun. Kaymakamlığımızın kapıları sizlere sonuna kadar açık. Gece, gündüz hiç farketmez her zaman bekliyoruz. Hepinizin Allah yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

GÖLCÜK’TE ENGELLİLER ÇOK AYRICALIKLI

10-16 Mayıs’ta Engelliler Haftası nedeniyle 4 senedir etkinlikler yapıyoruz diyen Dernek Başkanı Hasan Bat ise, “Bu etkinliklerin başında da Uçurtma Şenliği geliyor. Biz bu şenliğe ilk başladığımızda engelliler nasıl uçurtma uçuracak dediler. Geçen yıl ki etkinliklere katılım 1500 kişinin üzerindeydi. Bu sayıyı biz belirledik sayı daha da artar, bu konuda taleplerde var. Doğru bir etkinlik olduğunu görüyoruz. Bunun yanında Engelsizler Merkezi 2011 yılında Gölcük Belediyesi tarafından açıldı. Bugün 75 ilde böyle bir merkez yok. Bu imkanlar sağlandı. Yıldırım Başkanımız eminim ki arttırarak devam ettirecek. Gölcük’te engelliler çok ayrıcalıklı. Ben bunu hep söylüyorum. Burada kurslarımız var. Bugün bu kadar arkadaşımız sadece mukaveleye geldiler. Yaptığımız çalışmalarda çok güzel çalışmaları yapıp, gönüllere dokunuyoruz. Bunlarda sizlerin desteğiyle oluyor. Sizlere çok teşekkür ediyorum, birlikteliğimiz inşallah daha da güzel çalışmaların ortaya çıkmasını sağlayacak” diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmaların ardından Kaymakam Irmak ve Başkan Sezer, engellilerin talep ve önerileri dinledi ve ziyaret son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑