Sağlık

Isparta’nın Gül Sabunu Kocaeli Symbol Avm’de

İnsanların son zamanlarda endüstriyel fabrikalarda üretilen kimyasal sabunların piyasaya çıkardığı sabunların çeşitli cilt hastalıkları meydana getirmesi nedeniyle insanoğlu kaçışı cilt sağlıklarını korumak adına ortaya çıkan doğal ve organik sabunla

24 Şubat 2019 Saat: 11:41
rosemix gül sabunu faydaları, ısparta gül sabunu, Kocaeli rosemix gül sabunu, Kocaeli rosemix gül sabunu faydaları, gül sabunu kadınlar kulübü, rosemix organik gül sabunu, rosemix gül sabunu nerede sa
Isparta’nın Gül Sabunu Kocaeli Symbol Avm’de


ISPARTA’NIN GÜL SABUNU KOCAELİ SYMBOL AVM’DE

İnsanların son zamanlarda endüstriyel fabrikalarda üretilen kimyasal sabunların piyasaya çıkardığı sabunların çeşitli cilt hastalıkları meydana getirmesi nedeniyle insanoğlu kaçışı cilt sağlıklarını korumak adına ortaya çıkan doğal ve organik sabunlarda çare aramaya başladı.

İnsanlar haklı olarak endüstrinin para için insanların sağlıklarını ciddi anlamda riske atabildiklerini ve insaflarının olmadığını görmeleri sonucu çözümü doğal ve organik sabunlarda ve cild sağlığına faydası olan ürünlerde bulmaya başlamışlardır.
Peki o zaman bizde sorgulamaya başlayalım. Doğal sabunlardan biri olan Isparta’ya özel gül sabunlarını masaya yatıralım ve bu konuda sorular sorarak cevapları da sayın okurlarımıza sunalım. Gül sabunu, doğal olarak yetiştirilen güllerden yapılan doğal bir cilt üründür. Gül sabunları doğal bir ürün olmak zorundadırlar çünkü gül sabunlarını kullanan kişiler bu sabunları vücutlarının güzelliği ve bakımında kullandıkları için doğal ürün olmaları önemlidir. Gül sabunu gül yağından elde edilen saf ve doğal bir üründür. Isparta’nın gül ve gül ürünleri üreticisi olan ve ağırlıklı olarak yurt dışına ihracat yapan ROSEMİX NATURAL COSMETİCS firmasının sabunları doğallığından dolayı insanların çekinmeden kullandığı ve vücuduna birçok faydası olduğuna inanarak kullandığı kaliteli ve organik güzel kokulu faydalı bir üründür.
 

GÜL SABUNU FAYDALARI NELERDİR?
Isparta’nın gül sabunları doğal ve organik olmasının yanında güzel kokusundan hariç bu sabunların faydaları nelerdir diye merak eden okurlarımıza şimdi faydalarını da anlatmadan geçemeyiz. ROSEMİX NATURAL COSMETİCS firmasının gül sabunlarının faydaları nelermiş bir bakalım.
- Gül sabunları başta deri hastalığı olmak üzere birçok cilt hastalığına faydası vardır. Gül sabunu cildi önce temizler ve daha sonra da nemlendirerek cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasını ve daha yumuşak olmasını sağlar.
- Vücutta doğumla birlikte oluşan doğum lekelerini yok ederek cildin güzel görünmesini sağlar.
- Ciltte oluşan yaşın ilerlemesine bağlı yıpranmalara karşı gerginleştirme yaparak cildin daha düzgün ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
- Ciltte bulunan çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan açık yaraların en kısa zamanda iyileşmesini sağlayarak daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.
- Ciltte bulunan ölü dokuların giderilerek yeni bir dokunun oluşmasını sağlayarak cildin gençleşmesini sağlar.
- Cildi rahatlatır ve cilde tazelik verir cildin ferahlamasında önemlidir.
- Bazı doktorların önerisi doğrultusunda sedef hastalığına karşı önerilen Isparta gülünden yapılmış sabunların sedef hastalığına iyi geldiği görülmüştür.
- Etkili onarıcı bir sabun olan Isparta gül sabunu diğer sabunlardan bu yönüyle ayrılmaktadır.
- Isparta gülü’ nün bütün ciltler için uygun olmakla birlikte bütün ciltlerde bulunan hastalıklara ve cilt problemlere iyi gelir.
- Günümüzde erkeklerin ve bayanların sorunu olan saç dökülmesine karşı iyi gelmektedir.
- Cildi temizleyerek mikroplardan ayırma özelliği vardır.
- Isparta gülü’ nün de bıttım sabunu gibi çok uzun süreli ve düzenli kullanıldığı taktirde saç çıkarma özelliği vardır.

GÜL SABUNU NASIL YAPILIR?
Bazı okurlarımız şunu sorabilir peki bu kadar faydası olan Isparta’nın ünlü markası olan ROSEMİX NATURAL COSMETİCS firmasından almak yerine gül sabununu biz de evde kendimiz yapabilir miyiz diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu merak ve öğrenme ve yapma isteği en doğal hakkınızdır. Fakat o kadar fazla güle ve gül bahçesine sahip değil iseniz o zaman biz size Kocaeli’nde bulunan ve Kocaeli Symbol AVM’nin 1. Katında açılan ROSEMİX NATURAL COSMETİCS standından yukarıda ki faydaları stant yetkilisi Aynı zamanda KİDS ACTİVE’nin de sahibi olan Selda Yalvaç hanımefendiye sorarak’ ta öğrenebilir ve oradan da satın alabilirsiniz. Biz yine de buradan bildiğimiz kadarıyla nasıl yapıldığına dair bilgilerimizi sizin ile paylaşarak ön bir bilgi sunmuş olalım.
Gül sabunu nasıl yapılır? Gül sabunu fabrika üretiminde gül esansı, gül yağı ve zeytin yağının karıştırılmasıyla elde edilmektedir. Fakat sizin de evde gül sabunu yapmanız mümkündür. Bunun için iki kalıp doğal zeytin yağı sabunu bir kap içine rendeleyerek ufak parçalar haline getirilir. Sabunun üzerine bir bardak kurutulmuş gül ilave edilir daha sonra beş damla gül yağı ilave edildikten sonra daha önceden ısıttığımız bir çay bardağı sıcak su ilave edilir ve karışım iyice karıştırılır. Daha sonrasında istediğimiz şekli vermek için kalıplara yağlı kâğıt koyulduktan sonra istenilen şekildeki kalıplara koyulur ve açık havada kuruması beklenir. Isparta’nın gül sabununu evinizde ancak en basit olarak bu şekilde yapabilirsiniz. Sağlıklı kullanımlar diler cildiniz sağlık lı ve pırıl pırıl olmasını temenni ederiz.

ISPARTA’NIN GÜL SABUNU NASIL KULLANILIR?
Siz sayın okurlarımıza Isparta’nın gül sabunu nedir, faydaları nelerdir hakkında bilgiler verdikten sonra şimdi ise nasıl kullanacağınızı anlatmaya geldi sıra. Tabi doğal ve organik olan Isparta gülünden elde edilen gül sabununu anlattık ama sabununda kullanım şekli de yerli yerinde ve usulüne göre kullanılması halinde en yüksek faydayı göreceğiniz için şimdi size nasıl kullanabileceğinizi anlatalım. Isparta’nın ül sabununu vücudumuzdaki istediğimiz bölgeye uygulaya biriz. Yüzümüzü veya vücudumuzda herhangi bir bölge için doğal bir temizleyicidir. Bayanlarda makyajdan sonra makyaj temizlemek için Isparta’nın gül sabunuyla yıkayabilirsiniz. Cilt sorunları için kullanmak isteyenler düzenli olarak her gün yüzlerini yıkamaları yeterli olacaktır. Bu sayede vücudun iyileşmesi sağlanabilir.


Not- 1:
Isparta’nın doğal ve organik gül sabununu kullanırken özellikle ve önemle dikkat etmenizi istediğim kullanım şekli şudur. Sabunu vücudunuzun neresine uygularsanız uygulayın uyguladıktan hemen sonra asla durulamayın. Sabunun etkilerini en maksimum görmek ve faydalanmak için uyguladıktan sonra uyguladığınız bölgeyi en az 15-20 dk durulamayın ve asla sıcak su ile durulamayın. Sıcak su uyguladığınız takdir de faydalarını en iyimser ihtimalle %70 kaybetmesine neden olacak ve az faydayı da fark etmeyeceğiniz için size faydası olmadığını düşüneceksiniz. Bu önemli notu bu yüzden sizlere vermek istedik.

Not – 2:
Bir diğer önemli notumuz da şudur. Isparta’nın doğal ve organik gülünden yapılmış sabununu veya herhangi başka doğal ve organik ürünlerini kullandığınız da hemen birkaç gün iççinde faydasını göstereceğinizi düşünmemelisiniz. Çünkü vücudumuzun bir şeye alışma süresi 21 güne kadar değişen zamanlara içinde olacak ve beyin sürekli kullanımınız ile kabul ve tasdik ettikten sonra derinizin bu ürün doğal ve organik olduğunu ve maksimum yararlanma talimatı verecek. İşte bu süreçten sonra başlamaktadır faydasını görme süreciniz. Diğer nokta ise size önerimiz 21 gün kullanın ve 7 gün ara vererek tekrar 21 gün kullanma şeklinde toplamda arada ki 7 günleri saymadan 90 gün kullandığınız zaman en muhteşem sonuca ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Biz KOCAELİSONDAKİKA.COM ve TURKAYHABER.COM ailesi olarak piyasada satılan ürünlere negatif hiçbir şey söylemiyoruz. Fakat bizzat Kocaeli Symbol Avm’nin 1. Katında bulunan Rosemix Natural Cosmetics’in stant’ından arkadaşıma aldırdığım sabunlardan kullanarak faydalarını gördüğüm için Isparta’nın Gül Sabununu Rosemix markasından kullanmaya karar verdik. Rosemix Natural Cosmetics firması ve Kocaeli Symbol avm stant’ının sahibi Selda Yalvaç hanımefendiye Kocaeli’mize bu muhteşem ürünü getirdikleri için teşekkür ederiz.

 

BU YAZIYININ TAMAMINI KOCAELİSONDAKİKA.COM İMTİYAZ SAHİBİ HARUN İLDENİZ YAZMIŞTIR. SORUMLULUK TAMAMEN HARUN İLDENİZE AİTTİR

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑