Siyaset

Kandıra OSB’den Başkan Büyükakın’a ziyaret

Kandıra İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, uzun yıllar yapımı

24 Mayıs 2019 Saat: 14:21
Kandıra OSB’den Başkan Büyükakın’a ziyaret
Kandıra OSB’den Başkan Büyükakın’a ziyaret
ikonx akyarlar Haber içi resim manşet altı

Kandıra OSB’den Başkan Büyükakın’a ziyaret

Kandıra İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Başol, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, uzun yıllar yapımı beklenen Kandıra OSB hakkında istişarelerde bulundular.

Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi ile ilgili ilk hazırlıklara yaklaşık 10 yıl önce başlamıştı. OSB’nin hayata geçirilmesi adına tüm engeller kalkarak, geçtiğimiz aylarda alt yapı çalışmaları başlamıştı. Kandıra halkının sabırsızlıkla beklediği OSB çalışmalarının hızla ilerlemesi bölge halkına da moral oldu.

‘‘KANDIRA OSB HIZLA İLERLİYOR’’

İlçede uzun yıllar verilen çabanın sonucunda tarım ve turizm potansiyelinin yüksek olduğu Kandıra’da çalışmaların meyve verdiğini dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın;’’ Halkın biran önce yapılmasını beklediği, ürünlerini satarak aynı zamanda gençlerin iş ortamının oluşmasına katkı sağlayacak Gıda Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını yakından takip ediyorum, bölgemiz çok hızlı bir şekilde ilerliyor. ’dedi.

Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hayata geçirilmesi adına tüm engellerin kalkması üzerine ilk kazma geçtiğimiz aylarda vurulmuştu. Bunun üzerine Gıda Organize Sanayi Bölgesi alanında çalışmalar hummalı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor diyen Başkan Turan; ‘’ Yaklaşık 2 bin metrekarelik alana kurulacak Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgesinde 9 bin kişiye yakın istidam imkanı oluşacak. Bu da Kandıra’mız için büyük bir gelişme olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’ın destekleriyle, Organize Sanayi Bölgesi Başkanımız Mehmet Başol ve yönetim kurulumuz ile birlikte Osb’nin takipçisiyiz’’dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kandıra İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Başol, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑