Selçuk ERDURAK
Selçuk ERDURAK

HAYALİMDE Kİ EV

4 Ekim 2022 Saat: 17:01

HAYALİMDE Kİ EV

“Hayalim de ki Ev “, evet bu cümleyi duymak sanırım hepimizi güzel hayallere sevk ediyor. Her birimiz doğal olarak farklı ortamlar ve değişik özellikte evler hayal ediyoruz. Mesela ben Deniz’e yakın olmak isterim, Balık tutmak isterim. Siz Ağaçlık bekli de meyve ağaçları ile çevrili bahçeli bir ev hayal ediyorsunuz. Ya diğerlerimiz; bahçemde köpeğim olsun, alabildiğine önü açık ferah ve manzarası olsun, çocuklarım torunlarım gelsin bahçede koştursun, dalından meyve koparıp yiyebilsin ve daha birçok şey hayal edersiniz.
  

Peki bizi ne sınırlıyor böyle bir yaşam için? Mazeretlerimizi sıralayalım ki bunlardan bazıları hakikatten bizi kısıtlayıcı mazeretler olabilir. Örneğin; İşim gereği maalesef şehrin göbeğinde oturuyorum, çocuklarımın okuluna yakın/servis güzergahında böyle bir imkân yok, Yaşlılık nedeniyle veya sağlık sorunlarım nedeniyle hastaneye ulaşabilir bir yerde oturuyorum, Bütçem hayalimde ki evi almama müsaade etmiyor vs vs. Doğru gerekçeler mi evet çoğunlukla doğru. Ama inanıyorum ki bir kısmımız bu mazeretlerin üstesinden bir şekilde gelebilir. İş yerine, çocukların okuluna veya hastaneye mazeret olarak gösterdiğimiz mekanlara ulaşabilir bir yerlerde hayalindeki evi ve yaşamı kurabilir.

 

Gelelim bir de bu mazeretler dışında ekonomik mazeret sunan dostlara seslenelim. Büyük şehirlerde ortalama ve rahat edebileceğiniz bir dairede oturmak için 4 milyon ila 10 milyon arası bir rakamı gözden çıkarmak gerekir.  Bu rakam diğer şehirlerimizde 2 – 6 milyon liralara düşebilir. Tabii ki bunlardan daha düşük bütçeli daireler var bir kısmımızda gelirimizle orantılı olarak bu dairelerde oturuyoruzdur. Ancak benim söylemek istediğim, iyi bir daire fiyatına “Hayaliniz de ki” Ev’de oturabileceğiniz bir yaşam kurabileceğinizdir.
  

            Çoğunlukla bizler ortalama bir vatandaş olarak yaşamımız boyunca 1-2 belki bel ki 3 defa ev alma şansımız olur, yani emlakçı olmadığımız için ev piyasasını çok bilmeyiz, her ne kadar günümüzde internet aracılığı ile bilgiye ulaşmak kolay olsa da emlak konusunda özel bir ilgimiz yoksa konuya biraz uzağızdır. Uzun zamandır Emlak sektörünün içinde olan biri olarak size Daire fiyatına yeni ve güzel, hayalinizde ki yaşamı kurabileceğiniz “Villayı” alabileceğinizi söylesem ne dersiniz.

Yaşadığınız bölgede, büyük olasılıkla bütçenize ve hayalinize uygun Villa/Bahçeli ev vardır diyorum, biraz araştırma ile bulabileceğinizi değerlendiriyorum. Ancak ben bugün İstanbul, Kocaeli ve Sakarya’da ki okurlarıma seslenmek ve öneride bulunmak istiyorum. Sizlere yakın o kadar güzel, doğa ile iç içe, havası temiz yerler var ki görmeye değer. Örneğin “Maşukiye” Yazıyla Kışıyla bir Cennet; üstelik E5, TEM ve Kuzey otobanı gibi seçenekler ile İstanbul dahi ulaşılabilir mesafede. Eğer Anadolu yakasında çalışıyorsanız çalıştığınız bölgeye göre 45 dakika ile 1 saat arasında bir sürede Maşukiye’ye ulaşabilirsiniz demektir. Bu şekilde İstanbul’da mesai yapan dostlarım var. Maşukiye’de iseniz, Doğa ile içiçe temiz havada, Sakarya gölünün dibinde, Kartepe kayak merkezine çok yakın, yazıyla kışıyla harika bir yerdesiniz demektir.

Diyebilirsiz ki peki ben bu ortamı sevdim ama bütçeme uyacak mı? Evet bütçenize, yani iyi bir daire fiyatına, belki de oturduğunuz dairenizden de daha uyguna seçenekler var.
  

Size ulaşımı çok kolay (Maşukiye merkeze yakın ve yol üzeri), Muhteşem çevre düzenlemesi olan, içinden dere geçen (üzerinde yürüyüş yolu köprüleri ile enfes görüntü veren), geniş ortak alanlara ve geniş müstakil bahçeye sahip, sosyal tesisi, spor alanları, büyük yüzme havuzu, meyve ağaçları, enfes doğa manzarası ile evin içinde şömine önünde veya verandanızda ki Barbeküde  vakit geçireceğiniz bir “Villa” önerebilirim, hem de daire fiyatına,

www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-kartepe-masukiye-sukent-sitesinde-3-plus1-satilik-villa-1054799651/detay/ size vermiş olduğum bu link’i tıklayın ve hayalinizde ki eve kavuşun.

-

DETAYLI BİLGİ ALMAK VE YER GÖSTERİM RANDEVUSU İÇİN

İKONX GAYRİMENKUL (Yetki Belge No : 4100059)

0 262 322 00 99

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑