Keskin Gözlem
Keskin Gözlem

SABAHIN KÖRÜNDE KIZILAYIN KEYFİNİ BEKLEMEK

15 Ekim 2022 Saat: 14:51

SABAHIN KÖRÜNDE KIZILAYIN KEYFİNİ BEKLEMEK
Bir arkadaşım mail atmış, sinirleri tepesinde Kızılay’a söyleniyor.

Arkadaş sinirli sinirli anlatıyor:

Abi, akşam bir kardeşim aradı acil kana ihtiyaç varmış, A-Negatif miş kan grubu, dedim benim kan grubum da aynısı. Hasta nerede yatıyor Kocaeli devlet Hastanesi’nde dahiliye bölümünde. Bastım gittim Kızılay’a, birde ne göreyim saat 21:30 civarı. Tamamdır olabilir dedim ve İzmit Ulugazi İlköğretim Okulundan tabanvayla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne gittim kan merkezini buldum, fakat kan almıyorlarmış ve Kızılay’dan almak gerekiyormuş. ” Dedim hasta öldü, eyvaaaah” Allah size mahkûm etmişse yandık, “Allah’ım benim canım bana kan lazım olmadan al, direk kelime-i şehadet getirecek kadar süre olsun sonra ruhum çıksın dedim.” Ne büyük işkence kan vermek. Baktım akşam veremeyeceğiz bu kanı, o zaman sabah deneyelim dedim. Sabah oldu saat 08:45 Kızılay’ın önündeyim, birde ne göreyim saat 10:00 da açılacakmış. Bir saat 15 dakika var, kimse bende önce sıraya girmesin diye de bir yere gidemiyorsun mecbur bekle ayakta bir saat on beş dakika işin yoksa, beklemekle de bitmiyor iş, açıldığında da yok form doldur, yok parmaktan kan sonra bekle sonra kan ver yine kafadan 1 saat daha gitti zaman. 08:45’te gittiğim Kızılay’dan 10:50 civarı çıktım.
SORUM ŞU; NEDEN SAAT 10:00’DA AÇILIYOR?
El cevap: Memurlar iş bıraktıktan sonra geliyorlarmış kan vermeye, o yüzden böyle oluyormuş. Peki sabah işini gücünü bırakıp, toplantıları erteleyip Kızılay’a kan vermeye giden kişi enayi mi, ben işçi de değilim memur da değilim, fakat neden MEMURA GÖRE mesai saati belirleniyor. Sabah 07:00’da başlansa mesaiye, 07:00’da gelenler 15:00’da gitse, 15:00’da iş başı yapanlar 23:00’da bıraksalar olmuyor mu. Bakın Yakında savaş var, bu kafayla siz Allah göstermesin savaşta yaralılarımıza nasıl kan yetiştireceksiniz.

Onu bırakın dünya da aşı olanların çeşitli hastalıkları çıkıyor. Karaciğer hastalıkları, böbrek, kalp, mide ve bağırsak gibi en tehlikelilerinden biride pankreas rahatsızlıkları vs. Bu kadar hastalıklar da patlama varken yoğunlaşacak ameliyatlara nasıl kan yetiştireceksiniz.

TAVSİYELERİM
1 - Görevli sayısı artırılmalı.

2 - Kan verme merkezlerinin sayısı artırılmalı

3 – Birer vardiya arttırılmalı?

4 – Hastaneler de Kızılay’a kan merkezi verilemez mi.

Millet kan vermek istiyor arkadaşlar, para istemiyor.

Hizmet edin, sorun çözün, İnsanların kan vermek isteğine çözüm bulun, sorun olmayın.

Hem “kana ihtiyacımız var, stoklarımız azaldı” diyorsunuz, hem de gelişim göstermiyorsunuz.

İzmit merkezde kan verilebilecek tek yer Yürüyüş Yolunda Ulugazi ilköğreti okulu’nun karşı çaprazından başka bir nokta daha açıp orada da kan verilemez mi? Keskin Kalemde sevgi ve saygılarımızla.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

kocaeli son dakika, kocaeli son dakika haberleri, son dakika kocaeli, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑